Suoraan sisältöön

Yleishallinto

Kunnanjohtaja
Minna Laurio
minna.laurio@enonkoski.fi
Toimistosihteeri
Erja Pesonen
erja.pesonen@enonkoski.fi
Työnsuunnittelija
Petri Poraharju
petri.poraharju@enonkoski.fi
Toimistosihteeri
Tuula Lampela
tuula.lampela@enonkoski.fi
Elinvoimakoordinaattori
Sanni Montonen
sanni.montonen@enonkoski.fi

Sivistystoimi

Rehtori-sivistystoimenjohtaja
Heli Kukkohovi
heli.kukkohovi@enonkoski.fi
Toimistosihteeri
Minna Nurmio
minna.nurmio@enonkoski.fi
Päiväkodin johtaja
Anna Karvinen 
anna.karvinen@enonkoski.fi 

Tekninen toimi

Kunnaninsinööri
Keijo Kemppinen
keijo.kemppinen@enonkoski.fi
Toimistosihteeri
Sari Juuti
tekninen.toimisto@enonkoski.fi
Laitosmies/kiinteistönhoitaja
Tero Eronen
tero.eronen@enonkoski.fi
Laitosmies/kiinteistönhoitaja
Jari Heiskanen
jari.heiskanen@enonkoski.fi
Kiinteistönhoitaja/yleiset alueet
Reino Muhonen
reino.muhonen@enonkoski.fi
Siistijä
Sisko Joronen
sisko.joronen@enonkoski.fi
Öljy- ja ympäristövahinkojen jälkitorjuntavastaava
kunnaninsinööri Keijo Kemppinen
keijo.kemppinen@enonkoski.fi
Siistijä
Meeri Sundholm
meeri.sundholm@enonkoski.fi
Siistijä
Raija Lampela
raija.lampela@enonkoski.fi
Siistijä
Irina Kuusi
irina.kuusi@enonkoski.fi

Vapaa-aikatoimi

Liikunnanohjaaja/nuorisotyöntekijä
Vili Muhonen
vili.muhonen@enonkoski.fi
Liikuntapaikkojen hoitaja
Marko Liukko
marko.liukko@enonkoski.fi
Nuorisotilan iltavalvoja
Anni Jouslahti
anni.jouslahti@enonkoski.fi

Päiväkoti

Päiväkodin johtaja
Anna Karvinen 
anna.karvinen@enonkoski.fi 
Koskikarat
3-6-vuotiaiden ryhmä, eskarilaisten aamu- ja iltapäivähoito