Suoraan sisältöön

Muut lautakunnat ja toimielimet

Keskusvaalilautakunta

Kunnan keskusvaalilautakunta huolehtii vaalien yleisjärjestelyistä kunnassa. Kuntavaaleissa se huolehtii lisäksi ehdokasasettelusta ja tuloksen laskennasta.

Keskusvaalilautakunnan jäsenet

  • Puheenjohtaja Touko Ahokas
  • Varapuheenjohtaja Marja-Liisa Kaasinen
  • Marika Heikkinen
  • Raili Kokki
  • Esa Natunen

Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunnan keskeisin tehtävä on arvioida, ovatko valtuuston asettamat toiminnan ja talouden tavoitteet kunnassa ja kuntakonsernissa toteutuneet ja onko toiminta järjestetty tuloksellisella ja tarkoituksenmukaisella tavalla.

Tarkastuslautakunnan jäsenet

  • Puheenjohtaja Mikael Laine, mikael.laine(at)me.com
  • Varapuheenjohtaja Petri Purhonen, p. 0400 575 759, petri.purhonen(at)icloud.com
  • Petra Junnila, p. 0400 883 767, petra.junnila(at)mhy.fi
  • Helena Liukko
  • Tatu Niskanen, tatunis49@gmail.com

Vapaa-aikalautakunta

Vapaa-aikalautakunnan tehtävänä on luoda edellytykset ja tarjota mahdollisuudet kuntalaisten monipuoliselle vapaa-ajan vietolle sekä terveelle ja hallitulle elämälle.

Vapaa-aikalautakunnan jäsenet

  • Puheenjohtaja Hannu Huoman, p. 040 684 5008, hannuhuoman(at)gmail.com
  • Varapuheenjohtaja Heikki Kylliäinen, p. 050 349 5703, kylliainenheikki(at)gmail.com
  • Kati Laukkanen, p. 050 435 9299, kati.laukkanen(at)korvenkutsu.fi
  • Timo Loikkanen, p. 0440 180 291, timo.loikkanen(at)pp.inet.fi
  • Teija Rönkkö, p. 040 575 6279, teija.ronkko(at)luukku.com

Vanhus- ja vammaisneuvosto

Vanhus- ja vammaisneuvoston jäsenet

  • Puheenjohtaja Kirsti Heiskanen
  • Varapuheenjohtaja Keijo Männynsalo
  • Tuula Muhonen
  • Arsi Partnen
  • Aila Sairanen
  • Kunnanhallituksen edustaja Marja Laitinen